Stypendium Fulbrighta Poland dla studenta Wydziału Chemii w ramach Program BioLAB

Z przyjemnością informuję, że student Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego – Wiktor Nisterenko – został laureatem Programu BioLAB na rok akademicki 2024-25 i zrealizuje staż naukowy w University of Virginia.

Program BioLAB to roczne staże dla studentów nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych i medycznych w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.

Program BioLAB, wcześniej znany pod nazwą Visiting Research Graduate Traineeship Program (VRGTP), powstał z inicjatywy prof. Zygmunta Derewendy z University of Virginia. Prof. Derewenda w 2001 r. po raz pierwszy zaprosił do odbycia stażu w USA studentów ze swojej alma mater, Uniwersytetu Łódzkiego. W następnych latach do programu dołączały kolejne instytucje: University of Chicago (2006), Oklahoma Medical Research Foundation (2013) oraz University of Texas, Southwestern Medical Center (2014). Obecnie w programie uczestniczy rocznie około 40-50 studentów i studentek z Polski rekrutowanych w otwartym naborze.

Data publikacji: sobota, 20. Kwiecień 2024 - 13:40; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: sobota, 20. Kwiecień 2024 - 13:40; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki